Jste zde

Domů

El Hierro

El Pinar

Ostrov El Hierro a vesnička El Pinar

El Pinar je jednou ze tří obcí Kanárského ostrova El Hierro, rozkládá se v jižní části tohoto ostrova. Správním centrem obce je stejnojmenná vesnička, která je zároveň nejstarším místem na El Hierru. Ta do roku 2007 patřila k obci La Frontera.

Krajina obce je charakterizována rozlehlými piniovými lesy, což také vysvětluje původ jejího názvu. Kdysi zde žily rodiny pastýřů, jejichž stáda se pásala na svěžích loukách a polích. Bezprostřední blízkost piniových lesů přinesla místním lidem i některé výhody.

Las Puntas

El Hierro a Las Puntas
Autor: javiersanp

Vesnička Las Puntas se vyvinula v jednu z hlavních turistických destinací Kanárského ostrova El Hierro. Patří k obci La Frontera a najdete ji v severozápadní části ostrova, v zálivu na severním konci údolí mezi mořem a skalami v krásné přírodní krajině.

Největší turistickou zajímavostí je tady asi ten nejmenší hotel na světě, který je také zapsán v Guinessově knize rekordů. Nachází se na skalní plošině Punta Grande, přímo u mola, a k ubytování nabízí čtyři romantické pokoje.

La Restinga

V místech, kde kdysi velké lávové pole vteklo do Atlantiku, leží dnes turistická a rybářská vesnice La Restinga s několika sty obyvateli.

Je nejjižnějším místem municipality El Pinar, na nejzápadnějším Kanárském ostrově El Hierro. Nachází se na jižním cípu ostrova a její obyvatelé a návštěvníci se mohou těšit po celý rok na příjemné letní teploty.

Po namáhavých turistických dnech na severu ostrova si tu aktivní dovolenkáři mohou pro změnu udělat menší pauzu a odpočívat na sluníčku.

El Hierro - 3. část

Část vesnice Guinea u úpatí svahu Risco de Tibataje
Autor: ElHierro

Mezi pamětihodnosti ostrova El Hierro patří vesnice Guinea a její muzeum mezi vesničkami Frontera a Las Puntas. Po dobytí ostrova v 15. století přišli první osídlenci na úpatí svahu Risco de Tibataje. Dříve žili na tomto místě praobyvatelé v mnoha obydlených jeskyních. Dnes tu stojí působivé domy z lávového kamene, které jsou tvarově usazeny do skalní stěny. Výlet do tohoto muzea - vesnice se dá velmi dobře spojit s pěším výletem přes náhorní plošinu, kde můžete poznat místní rozmanitou krajinu, tak říkajíc, na vlastní kůži.

El Hierro - 2. část

El Hierro - 2. část, Kanárské ostrovy
Autor: Mataparda

Velmi pestrou a různorodou krajinou se pyšní sopečný ostrov El Hierro. Pastviny a louky najdete na náhorní planině a bizarní lávové skalní formace na západě a na jihu. Krásné vinice a sady dominují severozápadu ostrova. Jako elixír života působí na všechno rostlinstvo, které se na ostrově El Hierro vyskytuje, mlžný pasát, který se obvykle snáší z vrcholků hor a poskytuje dostatek vlhkosti ke vzrůstu bujné místní vegetace. Zvláštnostmi místní flóry jsou například jedinečné stromové formace jalovce sabina.

El Hierro - 1. část

Ostrůvek El Hierro, Kanárské ostrovy
Autor: Mataparda

El Hierro, nejmenší a nejzápadnější z obydlených Kanárských ostrovů, má celkovou plochu 268 km2 a žije zde asi 10 tisíc lidí. Vzdálenost od španělské pevniny je necelých 1500 km. Stejně jako všechny ostatní Kanárské ostrovy, tak i tento patří ke španělskému území a je přidělen k provincii Santa Cruz de Tenerife.

Kanárské ostr. na FB