Jste zde

Domů

Tenerife

El Médano

Tenerife a pláž Playa de La Jaquita

El Médano (španělsky "Písečná duna") je místní část obce Granadilla de Abona na ostrově Tenerife, který je součástí Kanárských ostrovů.

Nachází se v malé zátoce na jihovýchodním pobřeží, několik kilometrů východně od letiště Tenerife Jih. Směrem na jih se zvedá sopečný kužel La Montaña Roja (Červené hora), který je zároveň chráněnou přírodní rezervací. Z jeho vrcholu uvidíte nejen El Médano, ale i část okolí a modré vody Atlantiku.

Pobřeží Tenerife

Kanárský ostrov Tenerife a jedna z pláží
Autor: palestrina55

Rozmanité pobřežní oblasti na Tenerife

Punta de Teno

Krajina oblasti Punta de Teno
Autor: bjoern

Na konci města Buenavista na Kanárském ostrově Tenerifa máte jen dvě možnosti. Buď odbočíte vpravo, směrem k pláži a golfovému hřišti, nebo budete dále pokračovat rovně.

Většina těch, kteří se rozhodnou navštívit severozápadní cíp ostrova, ale zůstane zprvu překvapeně stát, jakmile se před nimi po několika málo metrech objeví závora a informační tabule. Ve španělštině, němčině a angličtině se zde píše, že je zakázáno dále pokračovat v cestě a že pokud budete pokračovat, počítejte s padajícím kamením.

Pláže a koupání na Tenerife, 2. část

Tenerife a pláž Playa de la Tejita
Autor: Mataparda

Pokud se chcete vykoupat například ve skalní zátoce La Caleta, která se nachází na jihu ostrova Tenerife, musíte do vody sejít po žebřících. Hladce obroušené skály slouží jako lehátka, která jistě potěší ty, kteří nemají příliš rádi písek.

Pláže a koupání na Tenerife, 1. část

Tenerife s pláží Playa de Las Teresitas
Autor: palestrina55

Většina písečných pláží na ostrově Tenerife má díky černé lávě ze sopek tmavý písek. Pouze na jihu, ve městech Costa Adeje, Playade las Américas, a od letoviska Los Cristianos až do místa El Medano, jsou pláže světlé. Nemůžeme je nazvat ani zlatými, protože v těchto regionech dominuje písek z jiného druhu kamene. Většina pláží zde byla vysypána pískem pocházejícím z mořského dna.

El Medano může svým turistům nabídnout hned dvě pláže s přírodním světlým pískem – Playa Leocadio najdete přímo ve městě a druhou, Playa de le Tejita, z druhé strany hory La Montaña Roja.

Isla Baja

Ostrov Tenerife a Isla Baja
Autor: Mataparda

Isla Baja není konec světa, nýbrž jakýsi konec ostrova, který se nachází na severozápadě ostrova Tenerife. Ostroh se táhne po pobřeží Icod de los Vinos až k Punta Teno a zároveň zasahuje až do přírodní chráněné oblasti Teno. Tato část ostrova stále ještě platí za tajný tip na výlet.

Stejně jako v Punta Teno, tak i v horách pohoří Teno můžete trávit hodiny na dobře značených turistických trasách, které vedou původní přírodou.

Stránky

Kanárské ostr. na FB

Arrecife

22.07.2018 - 10:00

FairNorth-northeast, Fresh breeze, 8.6 m/s21°C

0 mm srážek

Tlak: 1016.3 hPa

Las Palmas de Gran Canaria

22.07.2018 - 10:00

CloudyNorth, Moderate breeze, 6.8 m/s21°C

0 mm srážek

Tlak: 1017.8 hPa

Puerto del Rosario

22.07.2018 - 10:00

Clear skyNorth-northeast, Moderate breeze, 6.7 m/s21°C

0 mm srážek

Tlak: 1016.5 hPa

Santa Cruz de La Palma

22.07.2018 - 10:00

FairNorth-northeast, Moderate breeze, 5.6 m/s22°C

0 mm srážek

Tlak: 1018.9 hPa

Santa Cruz de Tenerife

22.07.2018 - 10:00

CloudyNorth, Gentle breeze, 5.2 m/s21°C

0 mm srážek

Tlak: 1018.5 hPa

Předpověď počasí na yr.no.