Jste zde

Domů

La Palma

Los Llanos de Aridane

Kanárský ostrov La Palma a Los Llanos de Aridane
Autor: Tenisca

Los Llanos de Aridane je jednou z 14 obcí na Kanárském ostrově La Palma. V průběhu let se vyvinula v jednu z nejlidnatějších na celém ostrově a dokokonce předčila v 90. letech minulého století i hlavní město Santa Cruz de la Palma.

Dnes je se svými cca 19 tisíci obyvateli druhou největší obcí ostrova, která se rozkládá na planině na západním pobřeží ostrova, uprostřed údolí Aridane v nadmořské výšce 325 metrů. Správní centrum obce se nachází ve stejnojmenném místě.

Ostrov La Palma, 2. část

Puerto Naos - jedna z pláží
Autor: miki

Pokud by k tomu ve skutečnosti došlo, měl by výbuch následky přírodní katastrofy. Výbuch by způsobil gigantickou přílivovou vlnu, která by se hnala rychlostí až 800 km/hod. směrem k americkému pobřeží. Předpokládá se, že by zalila pobřeží až do výšky 150 m.

Hodnověrní vědci považují tuto teorii za velmi nepravděpodobnou, nicméně jí popisují spíše jako lidskou touhu po senzaci a rozruchu. Při návštěvě tohoto poklidného ostrova si ohnivých aktivit téměř ani nevšimnete.

Ostrov La Palma, 1. část

La Palma má rozlohu přibližně 708 km2 a žije zde kolem 86 tisíc obyvatel. Je pátým největším Kanárským ostrovem a nachází se v severozápadní části tohoto souostroví.

Je to zároveň jediný ostrov, kde můžete po celý rok narazit na plynoucí vodu. Také je považován za nejzelenější ze všech Kanárských ostrovů a často je nazýván "Isla Bonita", což v překladu znamená Krásný ostrov. Krajina září bujnou zelení, černým čedičem, červeným kamenem tufu a bledě modrým Atlantikem.

Hotel Sol La Palma, Puerto Naos

Kanárský hotel Sol La Palma na pláži

Hotel Sol La Palma se nachází přímo na pláži s černým lávovým pískem. Pobřežní promenáda začíná před prázdninovým zařízením, centrum Puerto Naos je vzdálené několik minut pěší chůze.

Prostorný prázdninový hotel se skládá z hlavní budovy a několika vedlejších budov, ve kterých se nachází asi 469 pokojů, studií a apartmánů. V hlavní budově se nachází prostorná přijímací hala s koutkem k posezení, internet (za poplatek), bary a restaurace, 6 výtahů.

Santa Cruz de La Palma

Hlavní město ostrova La Palma - Santa Cruz

Krásný pohled na hlavní město ostrova La Palma se vám naskytne pokud připlujete lodí, žije zde asi 19 tisíc obyvatel. Kanárské městské domy zdobené dřevěnými balkony na ulici Avenida Maritima tvoří překrásný kontrast k horským svahům a také k betonovým obytným budovám ve druhé úrovni města. Takový počet typických dřevěných kanárských balkónů blízko sebe obvykle nikde jinde na Kanárských ostrovech nenajdete a jsou proto častým objektem fotografů.

Fuencaliente (Los Canarios)

Kanárské ostrovy, Fuencaliente

Fuencaliente, nejjižnější místo ze 14 obcí na kanárském ostrově La Palma, obývá asi 2 tisíce lidí. Najdete ho v provincii Santa Cruz de Tenerife, v nadmořské výšce 700 metrů a nabízí také několik zajímavostí. Například kostel San Antonio de Abad (ze 16. století), pestře zdobené kanárské domky a vulkány na jih od města. Úrodný sopečný popel v okolí města podporuje vinařství a pěstování banánovníků na mnoha plantážích u moře.
Z obce se vám naskytne krásný panoramatický výhled na okolní Kanárské ostrovy, El Hierro na jihu a La Gomera na jihovýchodě.

Stránky

Kanárské ostr. na FB

Arrecife

22.07.2018 - 10:00

FairNorth-northeast, Fresh breeze, 8.6 m/s21°C

0 mm srážek

Tlak: 1016.3 hPa

Las Palmas de Gran Canaria

22.07.2018 - 10:00

CloudyNorth, Moderate breeze, 6.8 m/s21°C

0 mm srážek

Tlak: 1017.8 hPa

Puerto del Rosario

22.07.2018 - 10:00

Clear skyNorth-northeast, Moderate breeze, 6.7 m/s21°C

0 mm srážek

Tlak: 1016.5 hPa

Santa Cruz de La Palma

22.07.2018 - 10:00

FairNorth-northeast, Moderate breeze, 5.6 m/s22°C

0 mm srážek

Tlak: 1018.9 hPa

Santa Cruz de Tenerife

22.07.2018 - 10:00

CloudyNorth, Gentle breeze, 5.2 m/s21°C

0 mm srážek

Tlak: 1018.5 hPa

Předpověď počasí na yr.no.